poniedziałek, 30 stycznia 2012

Zapraszam do Małej Biblioteczki :)

Miała być recenzja i zaproszenie do Małej Biblioteczki, ale mój pendrive zastrajkował i wszystkie recenzje, które zabrałam na nim na urlop poszły się bujać. Cóż, trzeba będzie spłodzić coś nowego.
Tymczasem polecam przyjrzeć się bliżej nowej stronie dla dzieciaczków i ich rodziców :)

Mała Biblioteczka to z założenia serwis mówiący o książkach dla dzieci i młodzieży, adresowany głównie do rodziców, szukających odpowiedniej lektury dla swoich pociech. Mamy nadzieję, że te poszukiwania będą dzięki nam choć odrobinę łatwiejsze i bardziej owocne. Strona powstała, aby oddzielić od masy wydań dla dzieci i młodzieży te, które naprawdę zasługują na uwagę i sklasyfikować je. Materiały zawarte w Małej Biblioteczce zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych i opisane odpowiednimi tagami dla łatwiejszej nawigacji.

Ponieważ trudno byłoby jednocześnie umieścić na stronie i ocenić wszystkie książki dla młodych odbiorców, które dotychczas zostały wydane, będziemy opierać się głównie na nowych wydaniach. Znajdą się więc u nas informacje o nowościach i zapowiedziach wydawniczych, a także sukcesywnie będziemy dodawać ciekawe tytuły z minionych lat, które są warte polecenia. Nawiązaliśmy już współpracę z kilkunastoma polskimi wydawnictwami, publikującymi książki dla dzieci, których wydania będziemy regularnie recenzować. Zamierzamy organizować także konkursy z nagrodami książkowymi. Pierwszy z takich konkursów niedawno się rozpoczął - do wygrania 3 egzemplarze książki Tajemnica Błękitnego Zamczyska.

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców, poszukujących ciekawych książek dla swoich dzieci. Mamy jednocześnie nadzieję, że i sami młodzi użytkownicy internetu, którzy do nas trafią, znajdą u nas coś ciekawego dla siebie. Jesteśmy otwarci na sugestie dotyczące rozwoju strony, chcemy aby wizyta w Małej Bibliteczce została zapamiętana jako przyjemnie spędzony czas i zachęciła do powrotu do nas.

Zapraszamy!
 

6 komentarzy:

 1. Pewnie będę zaglądać, bo ostatnio mam chęć na taką literaturę, szczególnie jeżeli jest do tego nieco fantastyczna, magiczna.

  Jestem świeżo po lekturze Baśnioboru - myślę, że to pozycja godna rekomendacji - nie mam już nastu lat, a bardzo przyjemnie mi się ją pochłaniało ; ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drama - Baśniobór mam w planach, niedawno druga część wyszła. Tylko ja jak zwykle nie mam czasu na nie recenzyjne książki ;D

   Usuń
 2. złośliwość rzeczy martwych z tym pendrivem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dominika Anna - No wiem, jak go otworzyłam i zobaczyłam, że nic tam nie ma to byłam bliska załamania nerwowego ;D

   Usuń
 3. mój sprzęt też lubi zastrajkować dlatego zawsze robię kilka kopi i jedną wysyłam na swoją skrzynkę mailową. nie zawsze to wystarcza, ale parę razy już mnie to uratowało :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Varia - No zazwyczaj właśnie też sobie na maila wysyłałam wszystko, a tu nie wysłałam i widzisz czym to się kończy ;D

   Usuń