środa, 21 września 2011

Zapowiedź
Akta Dresdena  - po serialu czas na książkę

Odnajdywanie rzeczy zagubionych.
Śledztwa paranormalne. Konsultacje, porady.
Ceny konkurencyjne.
Żadnych napojów miłosnych, sakiewek bez dna, przyjęć ani innych rozrywek.

Akta Dresdena to serialowa ekranizacja stworzona na motywach bestseleru Jima Butchera, która opowiada historię mieszkającego w Chicago prywatnego detektywa Harrego, który wykorzystuje swoje paranormalne umiejętności w pracy detektywistycznej i pomaga lokalnej policji w rozwiązywaniu najbardziej zagmatwanych spraw. Harry Blackstone Copperfield Dresden figuruje w chicagowskiej książce telefonicznej pod M, jako Mag. Jest najlepszy w swoim fachu i zarazem jedyny. Harry Dresden jest najlepszy w tym, co trobi - i wcale nie dlatego, że robi to jako jedyny. Kiedy więc chicagowska policja trafia na sprawę, która przekracza możliwości śmiertelników, to u niego szuka odpowiedzi. Zwyczajny świat bowiem wcale nie jest taki zwyczajny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest pełen niezwykłych, nadprzyrodzonych istot - a większość z nich słabo zgadza się z ludźmi. W takich sytuacjach wkracza Harry - trzeba maga, żeby schwytać... no, to właśnie, z czym policja akurat ma kłopoty.

Jest tylko jeden problem. Interes - delikatnie mówiąc - zdycha. Kiedy więc policja wzywa Harry’ego jako konsultanta w sprawie podwójnego krwawego morderstwa, dokonanego z pomocą czarnej magii, Harry liczy na
zastrzyk gotówki. Jednakże tam, gdzie działa czarna magia, stoi za nią jakiś czarny mag. Teraz ten mag zna imię Harry'ego. I wtedy sprawy stają się... interesujące.

Magia. Potrafi zabić.

Tytuł: Front burzowy
Autor: Jim Butcher
Seria: Akta Dresdena
ISBN: 978-83-7480-225-3
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Oprawa: miękka
Format: 125x195
Liczba stron: 446
Rok wydania: 19 październik 2011
Cena detaliczna: 35,00

3 komentarze:

  1. Ooo czytałam ją dobre kilka lat temu, jak wyszła bodajże nakładem wydawnictwa Amber.
    Pomysł na książkę niezły, ale chyba już bym do niej nie wróciła. Jestem ciekawa czy Mag wypuści też pozostałe części, bo ich akurat nie miałam okazji czytać;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale z twej recenzji wynika, że zapowiada się interesująco, więc jak gdzieś przypadkiem spotkam tę pozycję postaram się ją kupić.

    OdpowiedzUsuń