niedziela, 12 stycznia 2014

Bruce Dickinson. Iron Maiden – Joe Shooman + Zapowiedzi


Tytuł oryginału: Bruce Dickinson. Flashing Metal with Iron Maiden and Flying Solo
Cykl/Seria: Gwiazdy sceny
Wydawnictwo: Anakonda
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 292
Ocena: 5/6

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że czytanie biografii to niesamowita przyjemność i dostarcza nam o naszych idolach wielu informacji, o których nie mieliśmy pojęcia. Czy wiedzieliście, że Bruce, poza byciem wokalistą jednego z największych metalowych zespołów w historii, jest też szermierzem, pilotem, autorem powieści oraz prowadzi program w radiu? Uwielbiam i podziwiam ludzi, którzy potrafią robić w życiu milion rzeczy i na wszystkie znajdują czas. To świetny dowód na to, że wystarczy chcieć i wszystko jest możliwe!

Shooman zaczyna biografię krótką notką historyczną, która obrazuje nam, co działo się na świecie w 1958 roku, czyli w jakich okolicznościach przyrody przyszedł na świat i dorastał Bruce. Potem dowiadujemy się kilku ciekawych faktów z lat młodzieńczych i już płynnie przechodzimy do początków kariery muzycznej. I na tym właśnie koncentruje się ta biografia. Na muzycznej drodze Bruce’a przez życie, zahaczając o inne zajęcia, których się podejmował. Ale jeśli ktoś liczy na jakieś smaczki z jego życia prywatnego, to może się rozczarować. Dowiemy się tylko tyle, żeby zrozumieć jak niesamowitym człowiekiem jest ten muzyk i to ma nam wystarczyć. I tak właśnie, moim zdaniem, powinny być pisane biografie.

Po przeczytaniu tej książki naprawdę szczerze zapragnęłam znaleźć się na jego koncercie. I usłyszeć to magiczne „Scream for me, Poland!”. Poczuć energię, która emanuje od tego człowieka niezmiennie, mimo upływu lat. Skąd ten facet ją bierze? Co go napędza? Tego niestety się nie dowiedziałam, ale mam wrażenie, że odpowiedź jest prosta. Życie, tak po prostu. Są ludzie, którzy mają niespożyte zapasy energii i zawsze wystarczy im czasu na kolejne z miliona zajęć. I Bruce jest właśnie jednym z nich. Zaiste, niesamowity człowiek.

Shooman odwalił kawał dobrej roboty spisując dzieje życia wokalisty, dzięki niemu sporo można się dowiedzieć, a podane jest to w sposób bardzo przystępny. A jak wiemy, biografia musi być dobrze napisana, żeby nie nudzić i nie męczyć. I ta właśnie taka jest, czyta się szybko i lekko, z prawdziwym zainteresowaniem. Polecić mogę na pewno wszystkim fanom Iron Maiden. Nie wiem czy inni też odnajdą przyjemność w tej lekturze, ale myślę, że warto o takich ludziach czytać. Życiorys Bruce’a jest bardzo motywujący, aż się chce wstać, wyjść i iść podbijać świat! W przenośni oczywiście ;) Polecam więc gorąco i mam nadzieję, że będziecie mieć równie pozytywne wrażenia po lekturze.


https://www.facebook.com/WydawnictwoAnakonda?fref=ts

Teraz czas na zapowiedzi. Na tapecie MAG i Replika

Tonąca dziewczyna Caitlín R. Kiernan , 15 stycznia 2014

Caitlin R Kiernan okrzyknieta przez New York Times jedną z najważniejszych autorek mrocznej prozy przedstawia historię dziewczyny, która doświadcza ponadnaturalnych spotkań, przez to zostając uznana w swoim środowisku za schizofreniczkę.

India Morgan Phelps - dla przyjaciół Imp - nie ufa już własnemu umysłowi, albowiem święcie wierzy, że wspomnienia w jakiś sposób ją zdradziły, zmuszając do zakwestionowania własnej tożsamości. Zmagając się ze swą percepcją rzeczywistości, Imp musi odkryć prawdę na temat spotkania z bezlitosną syreną albo bezradnym wilkiem, który przybył do niej pod postacią dzikiej dziewczyny - albo może z żadną z tych istot, lecz czymś znacznie, znacznie dziwniejszym..

Neil Gaiman określił autorkę jako “the poet and bard of the wasted and the lost.”

Pierwsza powieść Kiernan Jedwab (1998) wygrała nagrodę the International Horror Guild’s award w kategorii First Novel oraz nagrodę Barnes and Noble’s Maiden Voyage. Potem powstały Threshold, Low Red Moon oraz The Five of Cups..

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z autorką: http://www.bookslut.com/features/2004_11_003472.phpGenialne dzieło największego amerykańskiego pisarza – Pokój Gene’a Wolfe’a - 15 stycznia

Nowe posłowie autorstwa Neila Gaimana

„Złożona, niegodziwa, głęboka i niezwykła powieść jednego z najlepszych amerykańskich pisarzy... To nie tylko jedna z moich ulubionych książek (choć z pewnością nią jest), ale również jedna z nielicznych współczesnych powieści, które podziwiam.”
- Neil Gaiman, autor „Amerykańskich bogów” i cyklu „Sandman”.

„Pokój”, pierwotnie wydany w roku 1975, to dzieło błyskotliwe i urzekające. Pełne melancholii wspomnienia Aldena Dennisa Weera, rozgoryczonego starca spędzającego ostatnie dni życia w małym miasteczku na Środkowym Zachodzie Stanów, w miarę rozwoju historii ujawniają swój nadnaturalny wymiar. Wyobraźnia Weera zdolna jest bowiem unicestwić czas i przeobrazić rzeczywistość, wykraczając poza samą śmierć. „Pokój”, wielki, poruszający i bezkompromisowo szczery, jest jednym z największych dzieł naszych czasów.
Gene Wolfe, nazywany przez „The Denver Post” jednym z „olbrzymów s.f.”, wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody z tej dziedziny, w tym nagrody Nebula, Hugo i World Fantasy. „Pokój” to jego pierwsza pełnowymiarowa powieść, świadcząca o geniuszu, który później rozkwitł w dziełach takich jak "Księga Nowego Słońca".

Ciemny Eden Chrisa Becketta

15 stycznia 2014


NOMINACJA the BSFA Best Novel award
NAGRODA 2012 Arthur C. Clarke award
Na odległej, obcej i pozbawionej słońca planecie zwanej Edenem, pięciuset trzydziestu dwóch członków Rodziny szuka schronienia w świetle i cieple drzew lampowych. Wokół Lasu rozciąga się Śnieżne Ciemno - góry tak wysokie, mroźne i spowite tak gęstym mrokiem, że dotąd nie pokonał ich żaden człowiek.
Najstarsi w Rodzinie powtarzają legendy o świecie, w którym światło padało z nieba, a ludzie potrafili budować łodzie pływające między gwiazdami. Takie łodzie przywiozły nas tutaj, powtarzają, Rodzina powinna więc czekać na powrót gwiezdnych podróżników.
Jednakże młody John Czerwoniuch złamie edeńskie prawa, rozbije Rodzinę i odmieni historię. Porzuci stare zwyczaje, zapuści się w Ciemno... i odkryje prawdę o swoim świecie.
Powieść zdobyła nagrodę im. Arthura C. Clarke'a, za najlepszą powieść science fiction roku 2013.
Popis umiejętności lingwistycznych i wyobraźni.
                                                   The Guardian
Magnetyczna i pozostająca na długo w pamięci (...) po mistrzowsku opisuje los gwiezdnych rozbitków i ich obcą planetę.
                                                   Daily Mail
Zachwycająca i dająca satysfakcję powieść, fabularna jazda pełna wigoru i niespodzianek.
                                                    Locus

Powieść pokolenia „X-Factor” -  TV Ciało- Jeff Noon
15 stycznia 2014
Opowieść o Frankensteinie dla pokolenia "X-Factor". TV Ciał0, przesycone tą samą obecnością pasożytniczych mediów, które żywią się Nolą, jest jedną wielką reklamą lirycznego mistrzostwa Noona, a reklama ta mnoży się na wszystkich pasmach jak wirus. Stylowa postmodernistyczna Ewangelia.
Twórczość Noona nawiązuje do dzieł Lewisa Carrolla i Jorge Luisa Borges'a. Noon umieszczał miejsce większości swoich opowiadań i powieści w rodzinnym mieście, w dekoracjach futurystycznych.
Pierwsze cztery powieści napisane przez Noona łączą się w cykl powiązany wspólnymi postaciami i tłem. Przyjęło się go nazywać "Vurt", nawiązując do tytułu pierwszej powieści. W ramach cyklu ukazały się kolejno Wurt (Vurt, 1993); Pyłki (Pollen, 1995); Automated Alice (1996) (będąca jednocześnie trzecią częścią cyklu "Vurt" oraz kontynuacją Alicji w Krainie Czarów oraz O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra Lewisa Carrolla); oraz Nymphomation (1997). Jednak biorąc pod uwagę bieg fikcyjnych wydarzeń, kolejność wygląda następująco: Automated Alice; Nymphomation; Wurt oraz ostatecznie Pyłki.
Wurt (1993)Wurt to historia Scribble'a, który wraz ze swoim "gangiem" - Stash Riders, poszukuje Desdemony, swojej zagubionej siostry.Wurt to nazwa narkotyku w postaci alternatywnej rzeczywistości wspólnie doświadczanej przez jego użytkowników, który zażywa się ssąc różnokolorowe piórka. "Wurt" to sny, mitologie i wyobrażenia zbiorowe ludzkości, które stały się "prawdziwe" na zasadzie bliżej niewyjaśnionej przez autora. Powieść wygrała w 1994 roku Nagrodę Artura C. Clarke'a za najlepszą brytyjską powieść science fiction.
Pyłki (1995)Pyłki to sequel Wurta, w którym trwa konflikt między światem rzeczywistym i wurtualnym. W opisach świata wurtualnego można odnaleźć nawiązania do mitologii greckiej, w tym do Persefony i Demeter, rzeki Styks i Charona oraz Hadesu (reprezentowanego w powieści przez postać o imieniu John BarleycornSolomon Northup
„Zniewolony. 12 Years a Slave”
To wydarzyło się naprawdę!
21 stycznia 


Jest rok 1841. Na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej Solomon Northup – wolny i wykształcony człowiek z Północy, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca dwanaście lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie traci nadziei na wolność.
Po jakimś czasie spisuje swoją historię – poruszające świadectwo tego, czym było niewolnictwo w XIX-wiecznej Ameryce.

Człowiek raz wolny, pozostanie nim
na zawsze.

Patroni medialni książki: Dzika Banda, Hatak, Esensja, Oblicza Kultury


Bystra detektyw amator znowu na tropie zagadki kryminalnej i... własnych marzeń!

Aurora Teagarden – sympatyczna okularnica i była bibliotekarka z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia – właśnie próbuje swoich sił w handlu nieruchomościami. Jej debiut w branży spokojnie można nazwać spektakularnym: kiedy oprowadza klientów swojej matki po zjawiskowym domu Andertonów, w jednej z trzech mieszczących się na piętrze sypialni odkrywa półnagie zwłoki kobiety. W kręgu podejrzanych o morderstwo nagle znajdują się wszyscy pośrednicy w Lawrenceton... i nie tylko.
Roe ma także inne zmartwienia na głowie. Usiłuje sprzedać odziedziczony po starszej koleżance dom, który – bo przecież nie mogłoby być inaczej! – znajduje się vis a vis mieszkania byłego faceta Roe, i znaleźć sobie lokum jak najdalej od Arthura, jego żony i córki. Do tego, choć Aurora od kilku miesięcy spotyka się z Aubreyem, nagle traci grunt pod nogami, gdy jej oczy napotykają brązowe spojrzenie nowego klienta matki, niejakiego Martina...

Wciągający kryminał retro z wątkiem romansowym w tle!

Patronat medialny: Demotywatory.pl, Babskie.tv

Tytuł: Trzy sypialnie, jeden trup. Aurora Teagarden
Autor: Charlaine Harris
Przekład: Martyna Plisenko
Premiera: 21 stycznia 2014
ISBN: 978-83-7674-272-4
EAN: 9788376742724
Stron: 300
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo Replika


Uznana przez „Publishers Weekly” za jedną z 10 najlepszych książek roku 2011!

NIE ŻYJE ĆWIERĆ MILIARDA CHIŃCZYKÓW
WYBUCH JĄDROWY W BALTIMORE
TAJEMNICZE AWARIE PRĄDU W SZPITALACH
BUNT ZOMBIE OPANOWANY

Akcja książki rozgrywa się w świecie, który uległ zagładzie.
Kres historii przybiera różne postacie: od pandemii śmiercionośnego wirusa, przez wysyp zombie, skażenie nuklearne, aż po uzyskanie samoświadomości przez maszyny. Pomimo rozgrywającego się w tle terroru, bohaterowie – zwykli ludzie, niepokojąco podobni do nas – walczą o przetrwanie w nowej rzeczywistości, nie ustępują w odkrywaniu siebie w związkach i przyjaźniach. Ich niezwykła ciekawość świata nie znika nawet w obliczu jego zagłady.

Koniec świata nigdy nie będzie taki sam...
Maureen McHugh jest zwyciężczynią nagród: Hugo (1995) i Locus (1995) za „The Lincoln Train”
Natomiast książka „Po apokalipsie” otrzymała następujące nominacje i nagrody: nominacja do nagrody im. Philipa K. Dicka 2011; nominacja do nagrody im. Shirley Jackson 2011;
nagroda Tiptree 2011.


Patronat medialny: serwisy Grabarz.net, Fantasybookm Katedra, Esensja, PoltergeistTytuł: Po Apokalipsie
Autor: Maureen McHugh
Przekład: Radosław Madejski
Premiera: 21 stycznia 2014
ISBN: 978-83-7674-115-4
EAN: 9788376741154  
Stron: 220
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo Replika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz