wtorek, 20 listopada 2012

Zapowiedź - Prawda o Pink Floyd bez cenzury
Pink Floyd
Prędzej świnie zaczną latać
Mark Blake


Wydawnictwa SQN informuje o kolejnej i zarazem ostatniej muzycznej premierze tego roku. „Pink Floyd – Prędzej świnie zaczną latać” to książka opisująca bez cenzury życie jednej z najsławniejszych grup muzycznych na świecie. Mark Blake wykonał kawał świetnej dziennikarskiej roboty. Biografia pojawi się na półkach księgarń już 28 listopada 2012r.

Syd Barrett umarł bogaty, a Pink Floyd mieli swoją Yōko Ono. Teraz wiem to i znacznie więcej. Opowieść bez cenzury.
– Piotr Metz

Pink Floyd – Prędzej świnie zaczną latać
Pigs Might Fly

Autor:  Mark Blake
Tłumaczenie:  Jakub Michalski
Język oryginału: angielski
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron:  544s. + 16s. wkładki zdjęciowej
Data wydania:  28 listopada 2012
ISBN: 978-83-63248-55-0 (MK)
978-83-63248-56-7 (TW)
Cena: 39,90 (MK); 49,90 (TW)

W lipcu 2005 roku PINK FLOYD wystąpili na scenie w Hyde Parku. Pierwszy raz od 24 lat zagrali w pełnym składzie. Niecały rok później umarł jeden z założycieli grupy, Syd Barrett, a śmierć klawiszowca Richarda Wrighta (2008) definitywnie położyła kres występom jednego z największych zespołów w historii muzyki.
Mark Blake w pierwszej pełnej biografii grupy opowiada, jak szkolni kumple z Cambridge zawojowali świat albumami Dark Side of the Moon i The Wall oraz w jaki sposób stworzyli jedne z najbardziej widowiskowych spektakli wszech czasów.
Oparta m.in. na ponad stu najnowszych wywiadach „Prędzej świnie zaczną latać” podąża za Floydami całą drogę – od psychodelicznych nocy w klubie UFO w połowie lat 60. aż do ery gorzkich konfliktów, które położyły kres istnieniu zespołu w połowie lat 80.
Mark Blake drobiazgowo opisuje także solowe kariery każdego z członków grupy. Skrupulatna, pracochłonna i ambitna, jak każdy album Pink Floyd, książka Prędzej świnie zaczną latać jest ostatecznym sprawozdaniem z działalności najbardziej angielskiego zespołu rockowego.
Ostatnie wydarzenia z życia członków Pink Floyd, szczególnie w polskim kontekście opisuje Piotr Metz, który jest autorem posłowia.
Zebranie do kupy wszystkich opowieści o Floydach to niełatwe zadanie. Mark Blake dokonał tego w znakomitym stylu, łącząc klarowność wywodu z prostą zasadą trzymania się faktów… Dzięki temu niniejsza książka to drobiazgowa i uporządkowana analiza. Naprawdę pierwszorzędna lektura.
– Q Magazine

Informacja o autorze:
Mark Blake pracował dla magazynu „Q” i przez długi czas wspierał jego siostrzany projekt, „Mojo”. Poza tym pisał dla tytułów: „The Times”, „Classic Rock”, „Daily Telegraph” i „Billboard”. W swoim dorobku ma liczne wywiady z gwiazdami rocka, w tym z Paulem McCartneyem, Kurtem Cobainem i Mickiem Jaggerem. Popijał herbatkę miętową z Dave’em Grohlem, jeździł limuzyną z Stevie Nicks i razem z Ozzym Osbourne’em jadł tosty z fasolką. Raz pomógł Kate Bush pokonać schody, a Keitha Richardsa uchronił przed upadkiem z innych. Jest wielkim fascynatem muzyki rockowej, zwłaszcza tej nasyconej gitarowym brzmieniem. Mieszka w Londynie z synem i żoną.

Wydawca w Polsce:
Sine Qua Non – Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.
W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.


Strona www: www.wsqn.pl

3 komentarze:

 1. Kilka dni temu zapowiedz tej ksiazki pojawiala sie na naszym blogu :) Na pewno przeczytam te ksiazke, jako fan Pink Floyd :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może być ciekawie.:D
  Tytuł zabawny i przyciągający uwagę, zresztą jak cała okładka.:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Można by rzec: Pink Floy'dzi w pigułce :) Zapowiada się na prawdę fajnie!

  Przy okazji chciałam zaprosić Cie do zabawy: http://bez-okladki.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń